Category Aktualności

Międzynarodowy Turniej Rycerski w Dusznikach-Zdroju 2.05.2016

Pierwszy raz w historii Dusznik-Zdroju przy współpracy Bractwa Rycerskiego Ksiestwa Homole i Opolskiego Bractwa Rycerskiego odbył się na Dusznickim rynku Miedzynarodowy Turniej Rycerski. Dopisała nam pogoda oraz licznie przybyli goście. Nie zabrakło ani atrakcji dla dzieci,ani dla dorosłych. Mamy nadzieję, iż za rok zrobimy powtórkę tego magicznego dnia Emotikon smile Dziękujemy tym którzy byli z nami i tym którzy wspierali nas duchowo.Zapraszamy na nasz profil FB-tam więcej zdjęć i najświeższych informacji o nas.

Read More

Miecze, włócznie, łuki, ogień i najazd Hunów, czyli jarmark średniowieczny w Opolu
Rycerskie klimaty zdominowały okolicę murów obronnych Opola i katedry. Do jutra (24.04) potrwa tam jarmark średniowieczny zorganizowanych w ramach Dni Opola.
Andrzej Kościuk, namiestnik Opolskiego Bractwa Rycerskiego, zapewnia, że przygotowano wiele atrakcji, więc każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.
– Przyjadą Węgrzy i pokażą, jak walczyło się w średniowieczu. Zaplanowaliśmy też turniej rycerski z udziałem aktualnego mistrza świata. Będzie strzelanie z łuku, nauka rzucania toporem, włócznią oraz nożem a także wypiek podpłomyków. O 22:00 rozpocznie się natomiast bardzo duży pokaz ognia w wykonaniu grupy z Białorusi. Oni przygotowali całkiem nowy program, o którym ja nie wiem nic...

Read More

Wakacje….. :) zatem życzymy wszystkim udanego wypoczynku :)

6157_mona-lisa-na-wakacjach1-jpg

Read More

Jarmark św.Piotra i Pawła 27.06.2015

Pogoda dopisała,humory także….Jarmark jak najbardziej udany.

Dziękujemy za zaproszenie p.Andrzejowi Rymarczykowi i Parafialnemu Zespołowi Caritas,

a także Panu Senatorowi Jurcewiczowi, za to,że wierzy w naszą pasję.

:)) www.senator.jurcewicz.pl/

 

Read More

zaglądnijcie tam….warto :)

Jest takie miejsce w Dusznikach Zdroju przy ul.Mickiewicza 5, cudna Galeria Katta, 

https://www.facebook.com/kattastudio?fref=ts

gdzie można nabyć nietypowe rzeczy…..wszystko hand made 🙂 tam już niedługo będzie można nabyć i nasze rękodzieło 🙂 Zapraszamy serdecznie :))hand made

Read More